Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Az Önce resmi gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre Üniversitenin Ağız Dil Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimliği ne istihdam edilecektir. Başvuru yapacak adayların 2022 yılı KPSS'den puan almış olmaları gereklidir.

Sağlık Personeli Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Üniversite personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında personel alımı yapılacak. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre özel olarak ise KPSS, Eğitim şartları aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Başvuru için öncelikle adayların 2022 yılı KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Buna göre Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olmak şarttır.

Eğitim Şartı Nedir?

Üniversiteye Sağlık Teknikeri Alımı yapılacak olup adayların " Yükseköğretim Kurumlarının Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği veya Radyoloji Teknikerliği bölümü ön lisans mezunu olmak " şartını sağlıyor olmaları gereklidir.

Mesleki Şartları Nedir?

Yukarıdaki nitelikler dışında adayların;

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 

- Nöbet Usulü çalışmasına engel olmamak,

- Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımında başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece Üniversitenin resmi İnternet adresinden temin edilecek başvuru formu ile birlikte ve istenen belgelerle birlikte şahsen üniversiteye yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 7 - 21 Kasım 2022

İLANIN TAM METNİ