TÜRKŞEKER personel alımı yapıyor. En az lise mezunu farklı şehirlerde 28 personel alımı yapılacak. Farklı kadrolarda personel alımları için kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

28 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu Türkşeker A.Ş.'nin merkez ve taşra teşkilatlarında 399 sayılı KHK kapsamında istihdam edilmek üzere 28 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Personel kadroları farklı alanlarda olmak üzere;

Lise Mezunu Kontenjanları:

  • 4 Memur

Nitelik Kodu: 2075 - Ortaöğretim Kurumlarının Muhasebe ve Finansman Alanı ve Dalları veya Pazarlama ve Perakende Alanı - Ticaret / A-B Grubu (Ticaret Lisesi) Dalından mezun olmak

Ön Lisans Mezunu Kontenjanları:

  • 9 Memur,

Nitelik Kodu: 3003 - Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3173 - Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3223 - Turizm Otel Yöneticiliği, Turizm Konaklama ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Otel Yöneticiliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otelcilik, Turizm-Otelcilik, Ağırlama Hizmetleri, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Lisans Mezunu Kontenjanları:

  • 15 Memur,

Nitelik Kodu: 4421 - Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Ekonomi ve İdari Bilimler, EkonomiYönetim Bilimleri, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi, Uluslararası Ekonomi lisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 4237 - Grafik, Grafik Sanatlar, Fotograf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Resimleme ve Baskı lisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 4426 - İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, Ekonomi ve Finans lisans programlarının birinden mezun olmak

olmak üzere toplamda 28 personel alınacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

TÜRKŞEKER personel alımları KPSS tercih kılavuzu ile yapılacak. Bu kapsamda ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2024/1 ile en az lise mezunu adaylar içerisinden alım yapılacak.

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Puan Şartı Nedir?

Adaylardan 2022 yılında yapılan KPSS den puan almış olmak şartı aranacak. Bu yönde adayların Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

KPSS 2024/1 Tercihleri için süreç 11 Temmuz 2024 tarihi ile başlayacak. Bu kapsamda tercihler ÖSYM aracılığı ile olmak üzere en geç 18 Temmuz 2024 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Tercih kılavuzu aşağıdaki gibidir.

KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu, Kadrolar ve Nitelik Kodları Yayımlandı! KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu, Kadrolar ve Nitelik Kodları Yayımlandı!

TERCİH KILAVUZU GELDİĞİNDE ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA