İŞKUR yeni kamu ilanlarını yayımladı. TSK tarafından yayımlanmış olan memur alımı ilanı kapsamında 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Türk Sİlahlı Kuvvetleri Komutanlığına bağlı olan " Karpuzkaldıran Özel Eğitim Merkez Komutanlığı " bünyesindeki eksikliği gidermek için memur alımı gerçekleştirecek.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

TSK bünyesine 1 kişilik boş kadro ile Muhasebeci alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda;

Çalışma Şekli: Daimi / Tam Zamanlı

İşveren Statüsü: Kamu

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak" şartları aranacak.

Muhasebeci Alımı özel Şartları nedir?

- Muhasebe alanında 3 yıl çalışmış ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü'nü ibraz etmek.

- Minimum 3 yıl deneyimli, iş disiplinine sahip bir muhasebeci olarak çalışmak. Yasal mevzuat uygulamaları ve raporlama süreçlerinde deneyimli olmak. Tek düzen muhasebe sistemine hakim olmak, resmi muhasebe kayıt düzenini bilmek. Vergi, sigorta ve iş kanunu ile diğer mevzuatlara hakim olmak. Personel özlük işleri, bordro, puantaj ve ücret tahakkuku konularında deneyimli olmak. Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanmak ve muhasebe paket programlarını kullanabilmek.

- Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

- İktisat, İşletme veya Maliye Muhasebe bölümlerinden birinden mezun olmak.

- 2022 KPSS sınavına katılmış ve KPSS3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Sosyal Olanaklar Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), memur alımlarında sunduğu sosyal olanaklarla dikkat çekiyor. TSK memuru olarak çalışanlar, maaşlarına ek olarak yol ve yemek imkanlarından faydalanıyor. Bu avantajlar, çalışanlara ekonomik rahatlık sağlarken, iş motivasyonunu da artırıyor. TSK, sosyal olanaklarıyla memurlara güvenli ve destekleyici bir çalışma ortamı sunmayı hedefliyor.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

TSK Memur alımı için adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi ile başlauyacak olup en geç 6 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular Online olarak İŞKUR üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 26 Haziran - 2 Temmuz 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı Numarası: 00007620655