TSE ( Türk Standartları Enstitüsü ) merkez ve taşra teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere personel alımı yapıyor. İdari Hizmet sözleşmeli personel alımı için yapılacak sözlü sınav ile 34 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular artık sona eriyor. Alımlar en az lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek olup farklı kadrolarda ve şehirlerde personel alımı yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere haberimizde ilan detaylarını aktarıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

TSE Memur Personel alımı başvurusu için son güne geldik. Adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda gerçekleştirecekler.

Son Başvuru Tarihi:  14 Mart 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/tse-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

Mühendis, Tekniker, Memur, Koruma ve Güvenlik ile Odacı (Hizmetli) kadrolarına başvuracak adayların mezun oldukları öğrenim programları ve tespit edilen KPSS puan türlerine göre, en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere yapılacak sıralamaya göre, atama yapılacak kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday sözlü sınava girme hakkı kazanır. Ancak öğrenim programı ve puan türü için yapılan sıralama sonucunda son sıradaki adayla aynı puanı almış olan adaylarda sınava katılmaya hak kazanır.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Sözlü sınava girme hakkı kazanan adaylar 26.03.2024 tarihinde Enstitünün resmi internet sitesinde ilan edilir. Ayrıca adaylar, Kariyer Kapısı Platformu üzerinden sonuç bilgilerini görüntüleyebilecektir. İlanda ayrıca sözlü sınav tarihleri de belirtilir.

Başvuru Yapılacak Kontenjanlar Hangileridir?

TSE bünyesine 34kişilik kadro ile,

  • 13 Mühendis,
  • 1 Tekniker,
  • 2 Memur,
  • 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 7 Odacı (Hizmetli),

Merkez ve Taşra Teşkilatı Hangi Şehirlerde Personel alımı Yapılacak?

TSE personel alımları "Ankara, Gebze, İzmir, Bursa, İstanbul, Gaziantep, Kayseri, Adana"  illerinde olmak üzere toplamda 8 farklı şehirde Sözleşmeli Kamu personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Türk Standardları Enstitüsü personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacaktır.

KPSS Şartı olarak ise 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Ayrıca Yabancı dil sınavı şartı ise sadece Mühendis kadroları için geçerli olacak olup adayların son 5 yıl içerisinde yapılan YDS'den en az C seviyesinde puan almış olmaları gereklidir.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Şartları Nedir?

Süresi geçmemiş olan Silahlı ÖGG kartı sahibi olmak, 5188 Sayılı ÖGG kanunundaki şartları sağlıyor olmak, Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 160 cm den kısa boylu olmamak, şartları aranacak.

İLANIN TAM METNİ

BAŞVURU SÜRECİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: Erhan İmamoğlu