TÜBİTAK Memur Alımı yapacak. Az Önce Resmi gazetede yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzre Memur alımı yapacağını belirtti. Aımlar TÜBİTAK Başkanlık bünyesine gerçekleştirilecek olup şartlar ve mesleki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

TÜBİTAK Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı memur alımı Başkanlık bünyesinde olmak üzere Ankara'da istihdam edilmek üzere 4 kişilik kadro ile  " İş Güvenliği Uzmanı" Kadrosunda gerçekleştirilecektir. 

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

TÜBİTAK Memur alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabileecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi nitelikler aranacak.

KPSS ve Yaş Şartı Yok!

Söz konusu TÜBİTAK Memur alımında adaylardan herhangi bir KPSS Şartı ve Yaş aralığı aranmayacağı ilanda belirtildi.

Eğitim Şartı Nedir?

Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren İş Sağlığı ve Güvenliği Programı bölümünü bitirmiş olmak.

Mesleki Tecrübe Şartı var!

İş sağlığı ve güvenliği alanında en az 3 (üç) yıl mesleki tecrübe sahibi olmak (Adaylardan tecrübelerine ilişkin İSG Kâtip Sözleşmesi talep edilecektir).

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru Süreci ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 25 Mart 2024 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular sadece TÜBİTAK resmi İnternet adresi üzrinden gerçekleştirilecektir.

İLANIN DETYALARI: