Trakya Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Az Önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Trakya Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında olmak üzere 4/B personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre Düşük KPSS Puanı ile sözleşmeli personel alınacak. Başvuru şartları nedir? Hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

4 Meslek Grubunda Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Trakya Üniversitesi toplamda 8 kişilik personel alım ilanı yayımladı. Bu yönde alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak üzere, Tekniker, Teknisyen, Büro Personeli ve Destek Personeli kadrolarında personel alınacaktır. İşte Kontenjan dağılımı:

Başvuru İçin Adaylardan hangi Şartlar Aranacak?

Trakya Üniversitesi personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacaktır. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması için olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar içni askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi genel şartlar aranacak.

Ayrıca Özel olarak ise, Yukarıda yer alan eğitim niteliklerini sağlıyor olmak ve KPSS Şartını sağlıyor olmak gereklidir. Buna göre,

KPSS Şartı Nedir?

Yayımlanan ilanda alımlar Lise Ön Lisans ve Lisans mezunlarından yapılacak olup, Lise İçin 2020 Yılı P94 puan türünden, Ön Lisans için 2022 Yılı P93, Lisans için 2022 Yılı P3 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Trakya Üniversitesi personel alımı başvuruları İlanın resmi gazetede yayımlanmasından sonra başlayacak olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını sadece İstenen Belgelerle birlikte şahsen Üniversiteye gerçekleştirmeleri gereklidir.