Tarım ve Orman Bakanlığı memur personel alımı için İlana çıktı. Söz konusu yayımlanmış olan ilana göre Denetçi, ve Uzman Personel kadrosunda alım gerçekleştirilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine bağlı olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleyen Kurum ( TKDK ) toplamda 37 Memur alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda adaylardan aranan şartları ve başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Memur Personel Alımı Yapılacak Kontenjanlar:

Tarım ve Orman Bakanlığı Açıktan atama yoluyla;

  • 4 Denetçi,
  • 27 Uzman Sözleşmeli Personel,

alımı gerçekleştirilecek. Ayrıca Kurumlar Arası görevlendirme kapsamında ise;

  • 4 Denetçi,

Pozisyon değişikliği kapsamında ise;

  • 2 Uzman Sözleşmeli Persponel

olmak üzere toplamda 37 memur personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleyen Kurumu bünyesindeki eksikliği gidermek için yayımladığı ilana göre adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. 

KPSS Detayı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. 

Yabncı Dil Şartı Nedir?

İngilizce, Almanca, Fransızca veya Acrupa Birliği resmi dillerinde olmak üzere Yabancı Dil Sınavından en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı Nedir?

Yarışma Sınavının ilan tarihi ile 35 yaşından büyük olmamak gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Tarım Bakanlığı TKDK memur personel alımında başvurular 29 Aralık 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 7 Ocak 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.  Başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru Adresi: http://www.tkdk.gov.tr

İLANIN TAM METNİ