Tarım İşletmeleri genel Müdürlüğü personel alımı yapacak. Az Önce gelen duyuru ile İŞKUR aracılığı ile ilgili ilan yayımlandı.

TİGEM ilanı İŞKUR üzerinde de yayımlnarak başvuru süreci başladı. Buna göre TİGEM farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere Engelli ve Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak toplamda 14 Personel alımı yapacak.

Başvuru şartları ve kontenjan detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

14 Kamu İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

TİGEM yayımladığı ilana göre 14 kişilik kadro ile 2 farklı şehirde personel alacak. Buna göre;

  • Konya Kadıhanı 1 Beden İşçisi ( Eski Hükümlü ),
  • Konya Sarayönü 2 Beden İşçisi ( Engelli,  1  ), 
  • Şanlıurfa Ceylanpınar 9 Beden İşçisi ( Engelli ),
  • Şanlıurfa Ceylanpınar 2 Beden İşçisi ( Eski Hükümlü ),

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

TİGER işçi alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak" şartları aranacaktır.

Engelli İşçi Alımı Özel Şartları:

Egelli işçi alımlarında, İlköğretim veya Ortaöğretim mezunu olmak, Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporu. (En az %40) Engelli belgesi aslı, (Belgenin fotokopisi, belgenin aslı ibraz edilmek kaydıyla, başvuru esnasında onaylanacaktır.)

Eski Hükümlü İşçi Alımı Özel Şartları:

İlköğretim veya Ortaöğretim mezunu olmak ve Eski hükümlü; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’ üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde (Kamu Kurumu İçin) eski hükümlü belgesi, (Belgenin fotokopisi, belgenin aslı ibraz edilmek kaydıyla, başvuru esnasında onaylanacaktır.)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TİGEM Kamu İşçi alımı için başvurular Haziran ayı içerisinde alınacak. Başvurular sadece İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek.

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Başvuru Tarihlri: 15 - 19 Ocak 2024

İş İlanı Numaraları: