Ticaret Bakanlığı 2024 yılı personel alımı yapıyor. Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere 110 Şoför Alımı yapılacak. 

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kapsamında olmak üzere 110 kişilik boş kadro ile Şoför alımı yapılacak.

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Ticaret Bakanlığı personel alımı kapsamında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. 

Ayrıca 2022 yılında yapılmış olan KPSS den Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Şoför Alımı Özel Şartları Nedir?

  •  Ortaöğretim (Lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,
  • Yerleştirmenin yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1989 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
  • ÖSYM tarafından 2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında, KPSS P94 puan türünden en az 60 (altmış) ve üzeri puan almak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla en az B sınıfı (B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE) sürücü belgesine sahip olmak,
  • İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine, mesai saatleri dışında çalışmaya ve şehirlerarası seyahat etmeye engel durumu olmamak.

Başvurular Başlıyor!

Adaylar başvurularına 1 Şubat 2024 tarihi ile başlayacak ve en geç 12 Şubat 2024 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece Ticaret Bakanlığı kariyer kapısı olan " https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ " adresi üzerinden alınacaktır.

BAŞVURU EKRANI: https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ

Şoför Maaşları Ne Kadar?

Bakanlıklarda görev alacak olan Şoför adaylarının 2024 yılı maaşları belli oldu. Detaylara aşağıdaki bağlantıda ulaşabilirsiniz.

Şoför Maaşları 2024 - Kamu ve Özel Şoför Maaş Farkı Nedir? Şoför Maaşları 2024 - Kamu ve Özel Şoför Maaş Farkı Nedir?