Ticaret Bakanlığı personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlamış olan duyuruya göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksaikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere 15 Sözlşemeli Perosnel alımı yapılacağını bildirdi. Başvurularda artık sona gelmiş bulunmakla vbirlikte ilan detyalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Personel Alımı Yapılacak Meslekler Hangileridir?

Ticaret Bakanlığı 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere  15 (On Beş ) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. Alım yapılacak meslekler ise;1 Kıdemli Ağ Uzmanı, 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı, 1 Kıdemi  Bilgi Güvenliği Uzmanı, 2 Sistem Uzmanı, 1 Veri Tabanı Yöneticisi, 1 MSSQL Veri Tabanı Uzmanı, 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme ve Altyapı Uzmanı, 3 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 2 Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Sistem uzmanı, 1 Sistem Uzmanı olmak üzere toplamda 15 Personel Alımı yapılacak.

Başvurular Sona Eriyor!

Bakanlık personel alımı başvurusu 16 Haziran 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 26 Hazriram 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaular e-Devlet şidfresi ile başvuru yaplacak.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Bilişim personeli alımında adaylar KPSS Puanı ile veya YDS puanı ile başvuru gerçekleştirdi. KPSS Puanı olmayan adayların puanı 70 olarak ele alınanmış olup YDS Puanı 0 olarak değerlendirmeye girecek. Bakanlıktan gelen duyuru da;

" Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla on katı (10) aday sözlü ve uygulamalı sınava çağırılacaktır. " şeklindedir.

YENİ GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA