ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan KPSS 2023/2 Memur ataması kapsamında Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1500 Kamu personeli alımı yapılacağını bildirmişti. Bakanlığı tercih etmiş olan adaylar sonuçlar ile birlikte açıklanmış olup Adaylarda teslim edilmesi istenen belgelerden sonra adayların merakla beklediği göreve başlama duyurusu yayımlandı.

1500 Memur Alımı Yapılıyor!

Ticaret Bakanlığı personel alımı için sonuçlar geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. 1500 Kamu personeli Alımı için taban KPSS puanlar şöyleydi.

Taban KPSS Puanı: 77,20727 puan ile,

Tavan KPSS Puanı: 89,85047 puan ile,

Göreve Başlama Duyurusu Geldi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından, KPSS-2023/2 merkezi yerleştirmesi ile Bakanlığımıza Memur olarak yerleştirilen adayların ataması gerçekleştirilmiştir. Bu itibarla,

Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerine yerleşen adayların atama listesi için; tıklayınız.

Ticaret İl Müdürlüklerine yerleşen adayların atama listesi için; tıklayınız.

Serbest Bölge Müdürlüklerine yerleşen adayların atama listesi için; tıklayınız.

Atama listelerinde isimleri yer alan adaylar; adreslerine yapılacak tebligatı bekleyebilecekleri gibi atama tebligatını beklemeksizin 14.02.2024 tarihinden itibaren görevlerine başlayabilecektir.

 Bakanlığımıza Memur olarak yerleştirildiği halde atama listelerinde isimleri yer almayan adaylara ilişkin Arşiv Araştırması süreci devam etmekte olup tamamlanmasını müteakip bilahare bildirim yapılacaktır.  

Merkez Teşkilatına yerleşen adaylara ilişkin atama süreci ayrıca takip edilmekte olup atanacak adaylara bilahare bildirim yapılacaktır.