Ticaret Bakanlığı Memur Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce resmi Gazetede 16 Kasım 2022 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2500 memur ve personel alımı ilanı yayımladı. Söz konusu ilana göre Bakanlık 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fırkasına gre açıktan sözleşmeli olarak Memur Alımı ilanı yayımladı. Peki hangi kadrolarda memur alımı yapılacak ve Başvuru şartları nedir?

2500 Memur Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Ticaret Bakanlığı yayımladığı ilana göre Bakanlık,

  • 200 Sözleşmeli Muayene Memuru,
  • 1300 Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru,
  • 1000 Sözleşmeli Büro Personeli,

olmak üzere toplamda 2500 Memur ve Personel alımı yapılacak.

BAŞVURU YAPACAK KADIN ERKEK DİĞER ADAYLAR BURADA SENDE KATIL TAKİP ET

İşin Olsa İnstagram >>>>> TAKİP İÇİN BURAYA

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Ticaret Bakanlığı memur personel alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şatları arayacak. Buna göre adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Kadrosuna Göre özel Şartlar Nedir?

Adaylardan özel olarak eğitim, KPSS ve Yaş şartları aranacak. Ayrıca, Muhafaza Memuru alımı için Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak Şartı Aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans için P3 puan türünden ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Yaş Şartı:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla,

  • Muayene Memuru için 35 yaş,
  • Muhafaza memuru için 30 Yaş,
  • Büro Personeli Alımı için yaş şartı yok.

Eğitim Şartı Nedir?

Büro Personeli İçin - En az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları yönetimi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, bilgi yönetimi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri mezunu olmak.

Muhafaza memuru için - En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden mezun olmak.

Muayene Memuru için - En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ticaret Bakanlığı Memur Personel Alımı için adaylar başvurularına 21 Kasım 2022 tarihi ile başlayacak olup İnternet üzerinden başvuru alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 21.11.2022-30.11.2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Ticaret Bakanlığı EK1 ve EK2 yayımladı!

Ticaret Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre beklenen Fizik iyeterlilik parkurları yayımland. Erkek ve Kadın parkurları aşağıdaki gidibir.

Sözleşmeli Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ.

EK-1 Erkek Adaylar İçin Fiziki Yeterlilik Sınavı Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

EK-2 Kadın Adaylar İçin Fiziki Yeterlilik Sınavı Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

GELİŞMELERDEN VE YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA