Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 59 kşilik boş kadro ile memur alımı yapılacağını bildirmişti. Bu yönde başvuruların sona ermesi ile sonuçlar beklenmeye başlandı. Peki Başvuru Değerlendirmesi nasıl yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Büyükşehir Belediyesi 59 Memur Alımı Kontenjanları:

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesine 59 kişilik boş kadro ile Memur alımları 3 farklı kadroda gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar " 5 VHKİ, 10 Tahsildar, 44 İtfaiye Eri " kadrolarında yapılmak üzere KPSS Puanı ile memur alımı gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

Büyükşehir Belediyesi memur alımı için yayımlanan ilana göre başvuruların 30 Ekim 2023 tarihi ile başalamasından sonra artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 3 Kasım 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir.  Başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/tekirdag-buyuksehir-belediyesi-59-memur-alimi-lise-on-lisans-h45120.html

Başvuru Değerlendirmesi Nası Yapılacak?

KPSS Puanı ile yapılan başvuurlar tekrardan KPSS puanı ile değerlendirilecektir. Bu kapsamda Eğitim Seviyesi ve Kontenjana göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir. Yapılacak sıralamaya göre kadro sayısının 5 katı aday belirlenerek adaylara sözlü sınav yapılacak. itfaiye Eri adayları için ise Sözlü ve Uygulamalı sınav yapılacak.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Memur alımı için başvuruların 3 Kasım 2023 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçlar, Sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı başvuruların değerlendirilmesine müteakip 08.11.2023 tarihinde Belediyenin Resmi İnternet aderesi üzerinden öğrenebileceklerdir.