TCDD İşçi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 19 haziran 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Kamu işçi alımı ilanına göre “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında 4 Demiryolu Yol Yapım, Bakım Onarım Makinesi Operatörü alımı yapılacak.

Bu kapsamda ilan Afyonkarahisar Yol Mekanik Atölye Müdürlüğüne alınacak demiryolu yol yapım bakım onarım makinesi operatörü için “Genel Hususlar ve Özel Şartlar” bölümünde yayımlanacajtır.

TCDD İşçi Alımı Şartları:

İŞKUR aracılığı ile TCDD başvurusu yapacak adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi şartlar aranacak.

Belge Şartı:

Ekskavatör İş Makinesi Kullanma Yetki Belgesine (Operatörlük Belgesi) sahip olması gereklidir.

Yaş Şartı: 

İlan tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Eğitim Şartı:

Meslek lisesi veya meslek yüksek okulu bölümlerinden/programlarından veya denk bölümlerinden/programlarından birinden mezun olması gereklidir.

Sürücü Belgesi Şartı:

En az C veya D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvurular Başladı!

TCDD İşçi alımı başvuruları başladı. Adaylar başvurularına 19 Haziran 2023 tarihi ile İŞKUR Üzerinden başlayacak olup en geç 23 Haziran 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ