Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Denetçiliği Kurumu yayımladığı personel alım ilanına göre farklı alanlarda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre Kurum KPSS puanı ile veya KPSS puanı olmaksızın Bilişim Personeli alımı yapacak. İşin olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında detaylar aktaracağız.

Başvuru Sürecini Uzatma Kararı Yayımlandı!

Geçtiğimiz günlerde gelmiş olan ilan için başvuru süreci değişti. Bu kapsamda 10 Şubat 2023 tarihi ile gelmiş olan ilana göre 15 Şubat 2023 tarihinde sona erecek olan başvurular için adayşlara 13 günlük bir eksüre verilerek en geç 28 Şubat 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

  • 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 3 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Denetçiliği Kurumu Bilişim Personeli alımı için adyalardan genel olarak  657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak şartları aranacak.

Ayrıca 2022 Yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Yabancı Dil sınavından İngilizce dilinden puan almış olmak,

En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak gibi nitelikler aranacaktır.

Öte yandan adayların ilgili alanda eğitimini tamamlamış ve mesleki nitelikleri sağlıyor olması zorunludur.

KPSS Puanı Olmayan Adaylarda Başvuru Yapabilecek?

Söz konusu kurumun ilanına başvuru yapacak adayların KPSS puanına ihtiyacı var ancak. KPSS olamayan adayların da puanı 70 Puan olarak ele alınacak. Ancak %70 KPSS ve %30 YDS olması gerekiyorken KPSS siz başvurularda %70 KPSS ve %0 YDS puanı uygulanacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular ilanın yayım tarihi olan 1 Şubat 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 15 Şubat 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

İLANN TAM METNİ