Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ( TBMM ) işçi alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan duyuruya göre TBMM bünyesindeki eksikliği gidermek amacı ile 3 farklı Şehirde ve 22 meslekte olmak üzere Sürekli İşçi alımı yapılacağını ilan etmişti. Bu kapsamda yayımlanan ilan için başvurular sona ermek üzere Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bilgiler doğrultusunda gerçekleştirebilecekler.

250 İşçi Alımı Yapılacak!

TBMM tarafından 22 Kasım 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre TBMM 22 farklı meslek Grubunda istihdam edilmek üzere " İstanbul, Ankara ve Yalova " da alım yapılacak. Bu kapsamda başvuru yapılacak kontenjanlar ise;

- 12 Aşçı,

- 17 Bahçıvan,

- 35 Bulaşıkçı,

- 1 Çatı işçisi,

- 3 Dönerci,

- 2 Döşemeci,

- 3 El Dekor Süslemeci,

- 1 Antrenör,

- 74 Garson,

- 4 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı,

- 2 İnşaat Boyacısı,

- 3 Kebapçı,

- 4 Kuaför,

- 1 Metal doğramacı,

- 2 Pastacı,

- 3 Pideci,

- 1 Pizzacı,

- 4 Resepsiyon Görevlisi,

- 2 Soğutmacı ve Havalandırmacı (İklimlendirme),

- 18 Şoför,

- 8 Taşıma İşçisi,

- 50 Temizlik İşçisi,

Başvurular Sona Eriyor!

TBMM 250 İşçi Alımı başvurusu sona eriyor.Söz konusu ilan 22 Kasım 2023 tarihinde yayımlanmış olan başvurular başlamıştı. En geç 27 Kasım 2023 tarihine kadar başvuru alınacak olup adaylar başvurularını sadece online yapacaklar. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/tbmm-22-meslek-kpss-siz-250-isci-alimi-ilani-basvuru-adimlari-h45546.html

BAŞVURU YAPMIŞ ADAYLAR İNSTAGRAMDA! TIKLA SENDE KATIL VE GELİŞMELERİ TAKİP ET

Kura Çekimi ile Değerlendirme Yapılacak!

TBMM Kamu İşçi alımı için herhangi bir KPSS şartı aranmayacak. KPSS siz personel Alımı Değerlendirmeler Noter Kurası ile gerçekleştirilecek. Kura çekimi noter huzurunda yapılacak olup adaylar isterlerde Kura çekimini canlı olarak Online izleyebilecekler.

Söz konusu kura işlemleri 12 Aralık 2023 tarihinde saat 10:00 itibari ile başlayacak. 

Online İzleme Bağlantısı: Kura çekiminin canlı izleneceği web adresinin linki https://www.tbmm.gov.tr “Duyurular” bölümünden yayımlanacaktır.

Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Söz konusu Kura işlemleri Canlı yayında paylaşılacak olup adaylar Kura sonuçlarına anında ulaşabilecek. Ancak TBMM kesin sonuçları Resmi İnternet adresi üzerinde aynı gün duyurması bekleniyor.

ANLIK GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

ASİL ve Yedek Aday Belirleme!

Başvuruda bulunan adaylar için noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi sonunda istihdam edilecek kadro ve unvan sayısı kadar asıl aday ve her bir kadro veya unvan sayısının 4 (dört) katı yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek adaylara ilişkin liste Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) ve Kurumun internet sitesinden (https://www.tbmm.gov.tr) ilan edilecek olup asıl ve yedek adaylar ilanda belirtilen belgeler ile başvuruda bulundukları unvanla ilgili mesleğini yapmasında herhangi bir sağlık sorunu veya engeli bulunmadığına ilişkin tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan heyet raporunu şahsen veya posta yoluyla belirtilen süre içinde TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığına teslim edecektir. Bu ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Editör: TE Bilisim