Tarsus Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Tarsus Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Lise ve Lisans mezunu personel alımı yapılacak. Sözleşmeli Personel Alımları 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında sözleşmeli olarak 4/B personel alımı gerçekleştirilecek.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 6 Destek Personeli (Temizlik)

Lisans Mezunu: 1 Büro Personeli

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Üniversite adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arıyacak. Özel olarak ise KPSS, Yaş, Eğitim ve meslek şartları arayacak.

KPSS şartı nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacak. 

Yaş Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından gün almamış olmak.

Kontenjana Göre Özel Şartlar:

Screenshot At May 09 10 26 25-1

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye sözleşmeli personel alımları ilanın resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte başlayacak olup en geç 15 gün içerisinde başvuru yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda Başvurular 10 Mayıs 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 27 Mayıs 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece e-Devlet Kapısı üzerinden “Tarsus Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmet veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ