Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde 1377 kişilik kadro ile Memur Alımı ilanı yayımlamıştı. Bu kapsamda Atama işlemleri ve tercih işlemleri için yapılan duyuru sonrası Yedek adaylardan atama yapıldı.

1377 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları:

  • 249 Orman Mühendisi,
  • 1128 Orman Muhafaza Memuru,

Yedek Aday Atama Duyurusu Yayımlandı!

Az Önce Orman genel Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinde gelen duyuru ile ilgili kontenjanlarda yedek aday ataması yapıldığı bildirildi. Bu kapsmada, 33 Orman Muhafaza memuru ve 4 Orman Mühendisi açıklandı.

05.07.2023 tarihinde yerleştirme sonuçları açıklanan Sözleşmeli Personel (Orman Mühendisi) Alımında asil durumda olan adaylar ile ilgili süreç tamamlanmış olup asil adaylardan;

-  İlanda belirtilen atamaya esas evraklarını evrak teslimi için verilen süre içerisinde teslim etmeyen veya eksik evrak teslim eden,

-  Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilen süre içerisinde müracaat etmeyen,

-  Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayan,

-  İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilen,

Adayların yerine ekte yer alan hizmet birimleri için, 19.06.2023 tarihinde nihai sonuçları Genel Müdürlüğümüz sitesinde ilan edilen yedek listede yer alan adaylarla birlikte asil adaylardan tercih yapmayan veya tercih yaptığı halde tercihine yerleşemeyen adayların tercih yapmaları gerekmektedir.

Tercih tarihleri Açıklandı!

Orman genel Müdürlüğü Yedek aday atamada ismi çıkan adaylar 13 - 20 Ekim 2023 tarihleri arasında tercihlerini gerçekleştirmeleri gereklidir.

1128 Orman Muhafaza Memuru Yedek Aday Listesi

249 Orman Mühendisi Yedek Aday Listesi