OGM 2023 Yılı 249 Orman Mühendisi Alımı Hakkında Duyuru!

Orman Genel Müdürlüğü memur alımı hakkıda duyuru yayımladı. 249 Mühendis alımı için duyuru geldi. Yerleştirme sonuçları ve tarihleri açıklandı.

OGM 2023 Yılı 249 Orman Mühendisi Alımı Hakkında Duyuru!

Orman Genel Müdürlüğü Mühendis alımı hakkında duyuru yayımladı. Geçtiğimiz aylarda yayımlanmış olan Mühendis alımı için tercih sonuçları açıklandı. Deprem sebebi ile ertelenerek yapılan sınav sonuçları az önce duuyrulmuştu. Bu kapsamda Tercih işlemleri sona ererek sonuçlar açıklanmıştır.

Tercih Sonuçları Açıklandı!

Tercih sonuçları ekte yayınlanmış olup ayrıca adaylar tercih sonuçlarını Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısından (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) öğrenebileceklerdir.

Tercih İşlemleri İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

  1. Nüfus Cüzdanı Sureti,
  2. Cumhuriyet Savcılığı İyi Hal Belgesi, (E-Devlet sisteminden alınabilir.)
  3. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi, (E-Devlet sisteminden alınabilir.)
  4. İlgili KPSS Puanını Gösteren Sınav Sonuç Belgesi, (ÖSYM sisteminden alınabilir.)
  5. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı veya Noter Onaylı Sureti,
  6. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf, (Son 6 ayda çekilmiş)
  7. Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından Alınan (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) Sağlık Kurulu Raporu,
  8. 24.12.2022 tarihinde ilan edilen 2022 Yılı 249 Sözleşmeli Mühendis (Orman Mühendisi) Alım İlanının “Adaylarda Aranacak Genel ve Özel Şartlar" başlıklı 1 inci Maddesinin (d) bendinde yer alan şartın kontrolünün tespiti için E-devlet sistemi üzerinden alınan Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı, (Barkotlu belge olarak alınması gerekmekte olup İşyeri Unvan Listesinin de bulunmasına dikkat edilecektir.)

Belge Teslim Tarihi Nedir?

Tercih sonucu yerleştirilmesi yapılan adayların 10.07.2023 – 24.07.2023 tarihleri arasında aşağıda belirtilen evraklarla birlikte yerleştirildikleri Bölge Müdürlüğünün Personel Şube Müdürlüğüne bizzat kendileri teslim ederek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2023, 22:40
YORUM EKLE