Tapu ve Kadastro personel alımı yapacak. Uzun zamandır bekleyen adaylar için başvuru süreci yaklaştı. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Tapu ve Kadastro 202 perosnel alımı başvuru süreci hakkında detayları aktaracağız.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam sağlamak üzere ilan yayımladı. Yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Tapu ve Kadastro Taşra Teşkilatlarına personel alımı yapılacak. Bu yönde alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilecek.

Mülakatsz 202 Personel Alımı Yapılacak!

Alımlar 4/B kapsamında olmak üzere herhangi bi Mülakat yapılmaksızın gerçekleştirilecek. Adaylardan KPSS Puanı şartı aranacak olup başvuru değerlendşrmesinde KPSS Puan sırasına göre yerleştirme sağlanacaktır. Ayrıca KPSS Puan sırasına göre de Yedek adaylar belirlenecektir.

Hangi Kontenjanlarda Personel Alımı Yapılacak?

Tapu ve Kadastro 202 kişilik boş kadro ile bünyesine " 31 Mühendis ve 171 Tekniker " alımı gerçekleştirilecek.

11 farklı Şehirde Taşra Birimleri Nedir?

Tapu ve Kadastro Müdürlükleri personel alacak. Buna göre 11 farklı şehir olmak üzere fakrlı müdürlüklere persone alınacaktır. Alım yapılacak şehirler ise;

 • Adana,
 • Antalya,
 • Edirne,
 • Elazığ,
 • Gaziantep,
 • Hatay,
 • İstanbul,
 • Kayseri,
 • Konya,
 • Şanlıurfa,
 • Van,

Başvurular Bayramdan Sonra Başlıyor!

Tapu ve Kadastro bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere 13 Haziran 2023 tarihinde ilan yayımlamıştı. Ancak başvuruları başlamamış olan ilan için süreç bayramdan sonra başlayacak. Adaylar başvurularını sadece Online ortamda olmak üzere e-Devlet şifresi ile gerçekleştirecek.

Başvuru Tarihleri: 3 - 7 Temmuz 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Tapu v Kadastro personel alımı kapsamında adayardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler talep edilecektir. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " şartları aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Tekniker alımları için 2022 yılı KPSS den P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Mühendis alımları için 2021 veya 2022 yılı KPSS den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı:

Aşağıdaki tabloda belirtilen bölümlerden mezun olmak. (Adayların, mezun oldukları ön lisans ve lisans programlarına ve KPSS puanlarına uygun tek bir pozisyon için başvuru yapmaları gerekmektedir. Farklı bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacaktır.)

KONTENJAN DAĞILIMI VE TÜM DETAYLAR BURADA: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/tapu-ve-kadastro-202-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-2023-muhendis-h44598.html

BAŞVURULAR BAŞLADIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ UYGULAMALARI KULLAN!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA