Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan ile Tapu ve Kadastro bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 72 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre Tapu ve Kadastro iki farklı ünvanda olmak üzere 72 sözleşmeli personel alımı Lise ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek Başvurular sona ermekte olup sonuçların ne zaman açıklanacağı detayarı sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

Tapu ve Kadastro Sözleşmeli personel alımında başvurular sona eriyor. Hafta başında başlamış olan başvurular en geç 22 Aralık 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Başvurular 22 farklı şehirde gerçekleştirilecek olup Alımlar 45 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı ve 27 Tekniker Alımı kadrolarında gerçekleştirilecektir.

Kontenjan dağılımı ve ilanın detayları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Tapu ve Kadastro 72 Sözleşmeli Personel Alımı - 22 Şehir Lise ve Ön Lisans Tapu ve Kadastro 72 Sözleşmeli Personel Alımı - 22 Şehir Lise ve Ön Lisans

Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacak?

Başvuru için adayların Tapu ve Kadastro kariyer adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Aşağıdaki admları uygulayarak ta ilgili ekranlara ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU EKRANI: https://www.turkiye.gov.tr/tapu-ve-kadastro-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

1. ADIM: Yukarıdaki bağlantıyı tıklayarak e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız.

2. ADIM: İlgili ekran aşağıdaki görseldeki gibi " Yeni Başvuru " seçeneğine tıklayınız.

3. ADIM:  Karşımıza gelecek olan " TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - 72 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI " ilanı için " Başvur " butonuna tıklayınız.

4. ADIM: Buradan ilanın detaylarını inceledikten sonra en aşağıda bulunan " Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum " yazısına tıklayınız.

5. ADIM:  Karşımıza gelecek olan ekran üzerinden başvuru yapacağımız kontenjanı seçerek başvurularımıza devam ediyoruz.

Ekran Resmi 2023 12 19 20.29.03

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Tapu ve Kadastro personel alımı başvuruları KPSS Puanı ile gerçekleştirilmekte olup KPSS (B) grubu puanı ve tercihleri doğrultusunda, en yüksek puan alan adaydan başlanarak, sıraya konulmak suretiyle yerleştirme işlemi gerçekleştirilecek olup, asil olarak atanmaya hak kazanan aday sayısının iki katı kadar da yedek aday belirlenecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıkanacak?

Başvuurların 22 Aralık 2023 tarihi ile sona ermesinden sonra en geç Aralık sonuna kadar açıkanması bekleniyor.

GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA