Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Tapu ve Kadastro bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde ve kadrolarda olmak üzere toplamda 202 Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.  Başvuruların geçtiğimiz günlerde tamamlanmasından sonra sonuçlar duyuruldu. Adaylar Online sonuçlara ulaşabilecekler.

202 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor!

Tapu ve Kadastro bünyesine toplamda 202 kişilik boş kadro ile olmak üzere 11 farklı şehirde sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar;

  • 31 Mühendis,
  • 171 Tekniker,

kadrolarında yapılacak.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

Başvurular KPSS Puanı ile yaıldığından değerlendirmelerde KPSS puanına göre gerçekleştirilecektir. Bu yönde KPSS Puanı ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile 202 aday atanacaktır.

404 Yedek Aday Seçildi!

Asil olarak atanmaya hak kazanan aday sayısının iki katı kadar da yedek aday belirlenecektir. (Yedek listede yer almak, daha sonraki personel alımları için herhangi bir hak teşkil etmeyecektir.)

Taban KPSS Puanı Kaç Olacak?

Bu yıl Taban puanları yüksek tutulan tekniker ve Mühendis alımlarında başvurular 70 Taban puana göre gerçekleştirildiğinden atamalarda en düşük 80 puan bekleniyor.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Başvuruların 7 Temmuz 2023 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçlar erken açıklandı. Bu kapsamda adaylar başvuru sonuçlarına (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden ulaşabilwecekler.

ASİL ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

- Son altı ay içerisinde çekilmiş, Kılık Kıyafet Yönetmeliğine uygun fotoğraf sisteme yüklenecektir.

- Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (önlü-arkalı)

- Diploma, mezun belgesi veya geçici mezuniyet belgesi

- KPSS sonuç belgesi

- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (e-Devlet Kapısı "www.turkiye.gov.tr" adresinden alınan belge sisteme yüklenecektir)

- Mal Bildirimi Formu (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr adresinde yer alan Genel Müdürlüğümüz Başvuru Sistemi üzerinden temin edilen form elektronik ortamda doldurulduktan sonra çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanıp taranarak sisteme yüklenecektir.)

- Personel Beyan Formu (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr adresinde yer alan Genel Müdürlüğümüz Başvuru Sistemi üzerinden temin edilen form elektronik ortamda doldurulduktan sonra çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanıp taranarak sisteme yüklenecektir.) Başka bir kurumda halen çalışmakta olanlar görev yaptıklarına dair belgeyi ayrıca yükleyecektir.

- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr adresinde yer alan Genel Müdürlüğümüz Başvuru Sistemi üzerinden temin edilen form elektronik ortamda doldurulduktan sonra çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanıp taranarak sisteme yüklenecektir.)

Belge Teslim Tarihi Nedir?

Asil olarak yerleşmeye hak kazanan adaylar tarafından, aşağıda liste halinde belirtilen belgeler, Pdf formatında taranarak 12/07/2023 tarihinden 21/07/2023 tarihi saat:17:00 'a kadar (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr) internet adresinden giriş yapılmak suretiyle elektronik ortama aktarılacaktır. Kurum tarafından talep edilmesi halinde evrakların fiziki olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA