Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi personel alımı için başvurular sona eriyor. Resmi gazetede 25 Ocak 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre SUBÜ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı yapacak. 

Başvurular Sona Eriyor!

Üniversiteye sözlemeli personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 8 Şubat 2024 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Adaylar başvurularını aşağıaki bilgiler doğrultusunda gerçekleştirebilecekler.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak!

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı yapılacak. Alımlar 21 kişilik boş kadro ile;

Lise Mezunu:  5 Temizlik Görevlisi,

Ön Lisans Mezunu: 1 Büro Personeli, 2 Tekniker, 

Lisans Mezunu: 11 Büro Personeli, 1 Mühendis, 1 Kütüphaneci, 

Kimler Başvuru Yapabilecek? KPSS Taban Puanı Kaç?

Üniversiteye 22 kişilik kadro ile personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, KPSS şartı, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı nedir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacak.

Kontenjana Göre Özel Başvuru Şartları?

BAŞVURU KILAVUZU BURADA