İki Üniversite En Az Lise ve KPSS 50 Puan İle 142 Sağlık Personeli Alıyor

İki Üniversite farklı pozisyonlarda 142 kişilik kadro ile en az lise mezunu adaylar arasından ve KPSS puanı 50 olan adaylardan 142 sağlık personeli alacak.

İki Üniversite En Az Lise ve KPSS 50 Puan İle 142 Sağlık Personeli Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yayımlanan ilanlara göre İki farklı üniversite bünyelerindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlardan oluşan kadroları ile sözleşmeli olarak personel alacaklar. Adayların değerlendirilmeleri 2018 yılın yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına göre yapılacak.

ALIM YAPACAK ÜNİVERSİTE VE KADROLARI:

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 97 kişilik boşluk ile, 80 Hemşire, 5 Ebe, 5 Sağlık Teknikeri, 1 Laborant, 1 Fizyoterapist ve 5 Büro personeli alımı yapacağını ilan etti.

Sivas Cumhuriyet üniversitesi ise, 45 kişilik boş kadro ile, 1 Sağlık Fizikçisi, 2 Diyetisyen, 3 Fizyoterapist, 1 Diğer Sağlık Personeli, 37 Sağlık Teknikeri, 1 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 45 kişi alacak.

Söz konusu bu alım ilanlarına Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek olup alım pozisyonuna göre eğitimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma Devlet sırlarını açığı vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
  • Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. 
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Nakım Kemal Üniversitesi ve Cumhuriyet üniversitesi için başvurular Resmi Gazete'de yayımlandıkları itibaren başladılar ve adaylara 15 gün süre verildi. Adaylar başvurularını 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmekte olup, adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlite üniversitelerin personel daire başkanlıklarına şahsen gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlanlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 45 Personel alım ilanı için Buraya Tıklayınız.

Namık Kemal Üniversitesi 97 personel Alım ilanı için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum