Karadeniz Teknik Üniversitesi En Az Lise Mezunu 20 Sağlık Personeli Alacak!

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. 20 kişilik boş kadro ile farklı alanlarda sözleşmeli personel alımı yapılacak olup detaylar haberde.

Karadeniz Teknik Üniversitesi En Az Lise Mezunu 20 Sağlık Personeli Alacak!

Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel Alımı ilanı yayımlandı.

AÇSHB üzerinde yayımlanmış olan ilana göre Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere 20 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu kapasamda Üniversite 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden alım yapılacak.

Mezuniyete Göre Alım Yapılacak Kadrolar:

  • Lise Mezunu: 7 Hemşire,
  • Ön Lisans Mezunu: 1 Sağlık Teknikeri ve 2 Rötgen Teknisyeni,
  • Lisans Mezunu: 10 Hemşire,

Genel Başvuru Şartları:

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları:

Adaylar mezuniyetine göre; 2020 KPSS Lisans (B) grubu 2020 KPSS Önlisans (B) grubu ve 2020 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır. Ayrıca,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 23 Mart 2021 tarihi ile başvuru süreci başlamış olup adaylara 15 günlük süre verilmiştir. Buna göre adaylar başvurularını en geç 06 Nisan 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular istenen belgeler ile birlikte Üniverstenin Personel Dair Başkanlığına yapılacaktır.

İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 08:50
YORUM EKLE