Kamu Kurumları KPSS En Az 50 Puan İle 30 Sözleşmeli Personel Alımı

Kamuya farklı kurumlar tarafından yayımlanan ilanlara göre 30 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylardan aranan şartlar ve Alım yapacak kurumlar haberimizde yer almaktadır.

Kamu Kurumları KPSS En Az 50 Puan İle 30 Sözleşmeli Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı resmi İnternet sitesi üzerinde yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarına göre toplamda 30 kişilik boşluk ile alım yapılacak. Söz konusu alımlar farklı kamu kurumları veya kuruluşları tarafından yapılacak olup, alım pozisyonlarda farklıdır.

İşin Olsa ekibi olarak hazırladığımız bu haberimizde sizlere ilgili ilanlar hakkında detayları vereceğiz. Ayrıca haberimizde, Alım Yapacak Kurumlar? Başvuru Şartları Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? İlanların Detayları nedir? şeklinde başlıklar ile kısa ve öz bir şekilde ilanların bilgisini vereceğiz.

ALIM YAPACAK KURUMLAR NEDİR?

Kamuya farklı kurumlar tarafından yayımlanan ilanlara göre farklı pozisyonlarda personel alımı yapılacak. Bu bağlamda Muş İl özel İdaresi, Sayıştay Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Ayvacık belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak. Alım Pozisyonları ise,

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sözleşmeli personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Bu kapsamda adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşından büyük olmamak,Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranacak.

Ayrıca bazı pozisyonlar için adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı şartını taşımaları gereklidir. Bu kapsamda ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50 veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Söz konusu ilanlara başvurular farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Bu bağlamda adaylar ilgili kuruma şahsen veya İnternet üzerinden başvuru yapabilirler. Bu durum yayımlanmış olan ilanlarda yer almaktadır.Ancak adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle başvuru şartlarını taşımaları ve adaylardan istenen başvuru belgelerini temin etmeleri gereklidir.

İLANLARIN DETAYLARI:

Muş İl Özel İdaresi: 1 Mimar ve 2 Mühendis Alıyor. Başvurular 22 - 26 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Sayıştay Başkanlığı: Başkanlık 9 kişilik kadro ile farklı pozisyonlarda sözleşmeli bilişim personel alımı yapacak. Alımlar En az KPSS 50 Puan ile yapılacak. Adaylar başvurularını en geç 06 Mayıs 2019 tarihine kadar yapacaklar. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı: 7 kişilik boş kadro ile, 3 veri Analizi, Geliştirme ve raporlama uzmanı, 2 yazılım Geliştirme uzmanı ve 2 Yazılım Geliştirme uzmanı ( 2. Grup ) olmak üzere 7 kişilik boşluk ile sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Başvurular en geç 29 Nisan 2019 tarihine kadar yapılacak. Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız.

Çanakkale Ayvacık Belediyesi: 1 Çvre Mühendisi alımı yapılacak olup adaylardan KPSS şartı aranmıyor. Başvurular en geç 29 Nisan 2019 tarihine kadar yapılacak. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı : Bakanlık bünyesine 9 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak bilişim personeli alacağını belirtti. Adaylardan KPSS şartı aranıyor. Başvuru detayları hakkında bilgi için Buraya Tıklayınız.

Dışişleri Bakanlığı : Bakanlık 1 kişilik kadrosu için Avrupa Birliği Daimi temsilciliğine sözleşmeli olarak çalışacak Personel alacak. Başvurular en geç 03 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecek. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 23:09
YORUM EKLE