Harran Üniversitesi 107 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Harran Üniversitesi 107 personel alacak. En az lise ve 55 KPSS Puanı ile sözleşmeli personel alımı ilanında değişiklik yapıldı. İptal kararı geldi.

Harran Üniversitesi 107 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Harran Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan personel alımı ilanına göre Harran Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alacak. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre Harran Üniversitesi en az lise mezunu adaylar içerisinden olmak üzere 107 sözleşmeli personel alacak. Buna göre alımlar KPSS puan sırasına göre Herhangi bir sınav yapılmaksızın gerçekleştirilecek.

Güncelleme İlanı Geldi!

İlgili ilan resmi, gazetede 20 Şubat 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilan için yeni bir karar 21 Ocak 2023 tarihinde resmi gazetede geldi. Resmi gazete  duyurusuna göre bazı kadrolarda iptal edilme yaşandı.

20.02.2023 tarihli ve 32110 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Sözleşmeli Personel Alım İlanında yer alan ST 04 nitelik kodlu Sağlık Teknikeri ile BP 03 nitelik kodlu Büro Personeli unvanlı kadro ilanımız iptal edilmiştir.

107 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Harran Üniversitesi 107 kişilik kadro ile yayımlamış olduğu ilana göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapacak. Kontenjan dağılımı ise;

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise mezunu: 20 Temizlik Personeli, 10 Hemşire, 

Ön Lisans Mezunu: 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 15 Büro Personeli, 14 Sağlık Teknikeri, 3 Röntgen Teknisyeni, 

Lisans Mezunu: 5 Büro Personeli, 1 Mühendis, 1 Fizyoterapist, 20 Hemşire

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak?

Üniversiteye personel alımları KPSS puan sırasına göre gerçekleştirilecek. Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den P94, P93 veya P3 puan türünden olmak üzere 107 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Değerlendirmeler KPSS den alınmış olan puanlar ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Harran Üniversitesi personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Özel Şartları:

Adayların 35 yaşından büyük olmamak, 5188 sayılı ÖGG şartını sağlıyor olmak, 24 saat vardiyalı olarak çalışabilecek olmak gereklidir.

Destek Personeli Alımı Özel Şartları:

Son başvuru tarihi ile 35 yaşından büyük olmamak, Çevre temizliği yapabilecek olmak şartları aranacak.

Mesleğe Göre Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye personel alımı başvuruları başladı. Adaylar başvurularına 20 Şubat 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 6 Mart 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece İstenen belgelerle birlikte şahsen yapılacaktır.

iLANIN TAM METNİ VE İSTENEN BELGELER BURADA

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2023, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 1 ay Önce

Şahsen mi başvuru yapılıyor. Siz kafayı yemişsiniz, deprem oldu insanlar yerinden kıpırdayamıyor il dışından başvurular nasıl olacak online olsa bir yeriniz mi eksilir. Yazıklar olsun

İbrahim Turan
İbrahim Turan @İsimsiz - 3 hafta Önce

Başvurmakta uğraşmayın koftiden başvuru bu zaten isimleri bellidir

Tuba yıldız
Tuba yıldız - 1 ay Önce

Şahsen başvur nedir yaa, siz iyi misiniz? Hele ki şu günlerde, şu zırlu süreçte şahsen başvuru ayan beyan torpil demekdir bence.. mademki torpille alım yapıyorsunuz ilana çıkmayın kardeşim..

siverekli
siverekli - 1 ay Önce

BP 03 BÜRO PERSONELİNİN ALIM ŞEKLİNE BAKIN ALLAH RIZASI İÇİN OKUYUN İSTENİLEN KRİTERLER NELERDİR 4 YIL METABOLİZMA İBARESİ VAR.. ALLAHA HAVALE EDİYORUM ADRESE TESLİM DİREK

Uzunca bir adam
Uzunca bir adam - 1 ay Önce

Boşuna gitmeyin

Mustafa Altundağ
Mustafa Altundağ - 1 ay Önce

Başvuru online aradım sordum arkadaşlar ama yinede bize çıkacağını düşünmüyorum gidecek kişiler çoktan bellidir

siverekli
siverekli - 4 hafta Önce

buyrun işte
Harran Üniversitesi Rektörlüğünden:
İPTAL İLANI
20.02.2023 tarihli ve 32110 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Sözleşmeli Personel Alım
İlanında yer alan ST 04 nitelik kodlu Sağlık Teknikeri ile BP 03 nitelik kodlu Büro Personeli
unvanlı kadro ilanımız iptal edilmiş