Adalet Bakanlığı 301 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Hakkında Duyuru! Sonuçlar Açıklandı

Adalet Bakanlığı Mühendis, tekniker, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi, diğer teknik hizmet personeli, destek personeli, psikolog, sosyal çalışmacı sonuçları açıklandı.

Adalet Bakanlığı 301 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Hakkında Duyuru! Sonuçlar Açıklandı

Adalet Bakanlığı Personel alımı sonuçları açıklandı. Daha önce başvuruları alınmış olan sözleşmeli personel alımı ilanı ile binlerce aday başvuruda bulunmuştu. KPSS puanı ile alınan başvurular değerlendirme aşamasından geçerek sonuçlar 18 Nisan 2022 tarihi ile açıklandı.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılıyor?

Bakanlık 1 - 17 Mart 2022 tarihleri arasında aldığı başvurular sonucunda bünyesine aşağıdaki kadrolarda Merkez ve Personel Eğitim Merkezlerinde Çalıştırılmak Üzere 301 Sözleşmeli Personel Alımı yapacak.

  • Mühendis,
  • Tekniker,
  • Teknisyen,
  • Koruma ve güvenlik görevlisi,
  • Diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi),
  • Destek personeli (şoför, kaloriferci, aşçı, hizmetli), p
  • Psikolog,
  • Sosyal çalışmacı,

Sınavllara 903 Aday Katılacak!

Bakanlık daha önce de yaptığı açıklama da KPSS puanına göre en yüksek puandan başlamak üzere enm düşük puana kadar yapılacak başvurular sonucunda kadro sayısının 3 katı aday sözlü ve uygulamalı sınava katılacak. Bu kapsamda 301 kişilik kadro ile Bakanlık tarafından yapılacak sözlü ve uygulamalı sınavlara 903 kişi katılacaktır.

Sınav Tarihleri Belli Oldu!

Sözlü sınav; 10 Mayıs 2022 – 2 Haziran 2022 tarihleri arasında, Adalet Bakanlığı (Ana Bina) Personel Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için boy ve kilo ölçümü; belirtilen tarih ve saatte Adalet Bakanlığı (Ana Bina) Milli Müdafaa Caddesi Bakanlıklar /ANKARA adresinde yapılacaktır.

Boy ve kilo şartını taşımayan adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

Destek personeli (şoför) pozisyonu için uygulama sınavı; belirtilen tarih ve saatte Adalet Bakanlığı (Ana Bina) Milli Müdafaa Caddesi Bakanlıklar/ANKARA adresinde hazır bulunulması gerekmektedir.

Sınav günü tüm adayların kimlik belgelerini, koruma ve güvenlik görevlisi adaylarının özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını, destek personeli (şoför) adaylarının sürücü belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sonuçlar Elektronik Ortamda Sorgulanacak!

Adalet Bakanlığına yapılacak atamalarda Başvuru sonuçlarına ulaşabiliyorlar. Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıyı kullanarak T.C. Kimlik numarası ve Doğum Tarihi ile sonuçlarınıza ulaşabileceksiniz.

SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 22:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

Hersey torpil olmus yas da bahane yas tutsa ne olcak adamın yoksa bekle ısene gelenlerı alıyolar el insaf el insaf adam akıllı cek kuranı herkez rızkı varsa girsin kul hakkndan korkmayan daha hıc bı bıseyden korkmaz

Şeyma öncel
Şeyma öncel - 2 yıl Önce

Alacağınız kişilerin adı soyadı elimizde zaten insanları boşuna yormayın dilerim Rabbimden ilahi adalet biran önce yerini bulur

Aydemir yıldırım
Aydemir yıldırım - 2 yıl Önce

Yaş sınırlaması çok düşük sınır 35 ama yaşlısın diyorsun emeklilik 65 yaş nasıl bir ülkede yaşıyoruz

Zeynel kurt
Zeynel kurt - 2 yıl Önce

Adalet bakanlığı özelliklen on,onbeş yıldır gelecekleri yok olmuş halen işsiz milyonlarca üniversite mezunlarından alım yapılması,yazıktır,günahtır bu insanlara,yaşları otuzbeş olmuşlar bunlarda bizim insanlarımız.

Hikmet Arslan
Hikmet Arslan - 2 yıl Önce

Güvenlik için başvurmak istiyorum Yalnız boy ve kilo istiyorlar şimdi ne kadar boy ne kadar kilo onu düşünüyorum Bir de KPSS var mı yok mu bilmiyorum 0 vardır diye düşünüyorum

Yıldıray varan
Yıldıray varan @Hikmet Arslan - 2 yıl Önce

Kpss şartı var boy kilo şartı da var boy kiloya göre orantısı 15 kg ne eksik ne fazla olacak.

Gül taşdemir
Gül taşdemir - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapabilirim

Şükran tuna
Şükran tuna - 2 yıl Önce

Mübaşir alımı aciklandimi

Şükran tuna
Şükran tuna - 2 yıl Önce

Mübaşir alımı aciklandimi