Sinop Üniversitesi personel alımı yapacak. Az Önce Resmi Gazetede 7 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Sinop Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B kapsamında istihdam edilmek üzere 52 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 1 Gemi Adamı (Kaptan),
  • 1 Gemi Adamı (Usta Gemici),
  • 28 Destek Personeli,
  • 10 Büro Personeli,
  • 11 Koruma ve Güvenlik Personeli,
  • 1 Teknisyen,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sinop Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhang bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gbi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı:

18 yaşını tamamlamış ve tüm kontenjanlar için 40 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

Mesleğine Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvuruları için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece İnternet adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 7 - 21 Nisan 2023

Başvuru Adresi: https://personelilan.sinop.edu.tr/

İLANIN TAM METNİ