Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı için ilan yayımladı. Farklı kadrolarda olmak üzere sözleşmeli personel alımı için kadroları ve başvuru şartlarını açıkladı. İşin Olsa Ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında detaylı bilgiyi İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu 3 Meslekte 59 Personel alımı başvurusu devam ediyor. Başvuruları 29 Aralık 2023 tarihinde başlamış olan Sosyal Güvenlik Kurumu alımları sona ermektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Son Başvuru Tarihi: 12 Ocak 2024

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

KPSS puanı ile yapılan başvurularda değerlendirmeler Puan sırasına göre gerçekleştirilecek. Kadro Sayısının 3 katı aday değerlendirmeye alınacak olup Başvuru sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

SGK Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Bilgisi nedir?

SGK iki farklı ilan yayımladı. Alımlar Bilişim Sektöründe gerçekleştirilecek. Buna göre 

  • 13 Bilişim Uzmanı ( KPSS siz ),
  • 34 Programcı,
  • 12 Çözümleyici,

olmak üzer toplamda 59 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

SGK sözleşmeli personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca alanına göre özel şartlar talep edilmektedir.

KPSS Şartı Nedir?

SGK Personel alımı için Bilişim Uzmanı alımında herhangi bir KPSS Şartı talep edilmeyecektir. KPSS siz Personel alımı yapılacak. 

Ancak Programcı ve Çözümleyici alımı için adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan KPSS den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Yabancı Dil Sınavı Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibarıyla YDS/e-YDS’den asgari (D) düzeyinde puan almış olmak (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin 06.04.2021 tarihli “Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Dokümanı” esas alınacaktır.) ya da dil yeterliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak veya yurtiçi/yurtdışında İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak (Bu şekilde başvuranların puanlama kriterleri ve ücret kriterlerinin değerlendirilmesinde İngilizce dil düzeyi “D” olarak kabul edilecektir) veya YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yönetim Kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak.

İLANIN TAM METNİ