SGK Personel alımı için ilana çıktı. Resmi Gazetede 25 Eylül 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesine 171 destek personeli alımı yapacak. Alımlar farklı kontenjanlarda gerçekleştirilecek olup en az lise mezunu adaylar başvuru yapabileceklerdir. Aynı zamanda farklı şehirlerde bulunan taşra teşkilatlarına personel alınacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 118 Temizlik Görevlisi, 19 Şoför, 15 Aşçı, 7 Aşçı Yardımcısı, 4 Basit Bakım Personeli, 2 Bulaşıkçı

Ön Lisans Mezunu: 2 Sekreter, 4 Dağıtıcı

Alım Yapılacak Şehirler Hangileridir?

Sekreter Alımı Şehirleri: Adana 2

Dağıtıcı Alımı Şehirleri: Adana 1, Ankara 3

Temizlik Görevlisi Alımı Şehirleri: Adıyaman 1, Ankara 24, Antalya 6, Aydın 1, Bingöl 1, Bitlis1 ,Bursa 2 , Çanakkale 3, Denizli 2, Edirne 2, Erzincan 1, Erzurum 1, Eskişehir 3, Giresun 1, Gümüşhane 1, Hatay 1, Isparta 1, Mersin 2, İstanbul 21, İzmir 8, Kars2 ,Kayseri 4, Kocaeli 1, Kütahya 1, Malatya 1, Manisa 1, Mardin 1, Muğla 4, Rize 1, Sakarya 1, Sivas 1, Tekirdağ 4, Şanlıurfa 1, Yozgat 2, Karaman 1, Kırıkkale 1, Şırnak 1, Yalova 1 , Kilis 2, Osmaniye 2, Düzce 2

Şoför Alımı Şehirleri: Adana 2, Ankara 6, Bursa 2, Erzurum 1, Gümüşhane 1, İstanbul 5, Kastamonu 1, Kayseri 1

Aşçı Alımı Şehirleri: Afyonkarahisar 1, Gümüşhane 1, Hatay 1, İstanbul 5, Kırklareli 1, Kocaeli 1, Ordu 1, Trabzon 1, Van 1, Bartın 1, Samsun 1

Aşçı Yardımcısı Alımı Şehirleri: İstanbul 7

Basit Bakım Personeli Alımı Şehirleri: Amasya 1, İstanbul 1, Rize 1, Iğdır 1

Bulaşıkçı Alımı Şehirleri: Bolu 1, Kırklareli 1

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Kontenjana Göre Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan tüm pozisyonlarda ortak olarak KPSS şartı aranacak. Alımların Lise ve Ön Lisans seviyesinde yapılacağından, 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Sekreter ve Dağıtıcı Alımı Şartları:

Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Temizlik Görevlisi Alımı Şartları:

Ortaöğretim (Lise veya dengi okul) mezunu olmak

Şoför Alımı Şartları:

Ortaöğretim (Lise veya dengi okul) mezunu olmak. Son başvuru tarihi itibariyle B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Aşçı ve Aşçı Yardımcısı Alımı Şartları:

Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Beslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı - Turizm / Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak.

Basit Bakım Personeli Alımı Şartları:

Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak.

Bulaşıkçı Alımı Şartları:

Ortaöğretim (Lise veya dengi okul) mezunu olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

SGK sözleşmeli personel alımı başvuruları 30 Eylül 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 7 Ekim 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını sadece SGK üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirecek.

BAŞVURU SÜRECİNDEN VE GELİŞMELEREN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA