Sosyal Güvenlik Kurumu Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapıyor. ÖSYM tarafından yayımlanmış olan KPSS 2023/6 Tercih kılavuzu ile SGK büyesindeki eksikliği karşılamak üzere 27 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzu ile olmak üzere 19 farklı şehirde Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak!

19 Şehir Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu toplamda 27 kişilik kadro için Sözleşmeli personel alımı yapılacak olup alımlar 19 farklı şehirde istihdam edilecek. Buna göre;

SGK bünyesine " Adana, Ankara, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, mersin, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon Kırıkkale, Batman, Yalova" gibi şehirlerde personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sosyal Güvenlik Kurumu Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Delvet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca

2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans için P93 puan türünden puan almış olmak,

Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Güvenlik ve Koruma önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Özel güvenlik görevlilerine 5188 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (k) bendinde belirtilen yetki, zor kullanmanın son aşaması olarak silah kullanma yetkisini de kapsamaktadır.

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

SGK 27 Güvenlik Görevlisi alımı tercihleri için süreç 5 Ekim 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 11 Ekim 2023 tarihine kadar yapılması gereklidir.

 Adaylar tercihlerini sadece ÖSYM üzerinden yapılması gereklidir. tercih yapacak adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler:

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kpss-20236-tercih-kilavuzu-sgk-1392-sozlesmeli-personel-alimi-h45211.html

Yayımlanacak yeni haberlerden her zaman annında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA