Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Personel alımı yapacak. ÖSYM tarafından yayımlanmış olan Personel Alımı ilanı kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu KPSS 2023/6 Kapsamında istihdam edilmek üzere sadece Lise mezunu adaylar içerisinden 130 Sözleşmeli Destek Personeli Alımı yapılacak. Alımlar Sosyal Güvenlik Kurumu Taşra teşkilatına yapılacak. Buna göre Mesleğe ve şehre göre kontenjan dağılımı ile Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

SGK 130 Destek Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu yayımladığı ilana göre bünyesine,

  • 25 Aşçı,
  • 13 Bulaşıkçı,
  • 9 Şoför,
  • 83 Temizlik Personeli,

alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda,

Aşçı Alımı Kontenjan Dağılımı: 

Bulaşıkçı Alımı Kontenjan Dağılımı: 

Şoför Alımı Kontenjan Dağılımı: 

Temizlik Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı: 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

AGK adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Ayrıca 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94 puan türünden puan almış olmak ve Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Aşçı Alımı Özel Şartlar:

Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Beslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı - Turizm / Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak.

Şoför Alımı Özel Şartları: 

B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birine sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

SGK İlgili kontenjanlar için yayımladığı duyuruya göre Tercihler ÖSYM üzerinden alınmaktadır. Buna göre Tercihler 5 Ekim 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 11 Ekim 2023 tarihine tercihlerin yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda Adaylar tercihlerini sadece ÖSYM üzerinden yapılması gereklidir. tercih yapacak adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler:

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kpss-20236-tercih-kilavuzu-sgk-1392-sozlesmeli-personel-alimi-h45211.html