Süleyman Demirel Üniversitesi hastnesi personel alımı ilanı yayımlandı. 3 Nisan 2024 tarihi ile gelmiş olan personel alımı ilanı ile Başmüdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B kapsamında sözleşmeli perosnel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre KPSS B Grubu puanı esas alınarak değerlendirme yapılacak.

Personel Alımı İlanı Güncellendi!

Resmi gazetede 3 Nisan 2024 tarihi ile gelmiş olan ilan için 4 Nisan 2024 tarihi ile gencelleme yapıldı. İşte gelen yeni düzenleme:

03.04.2024 tarih ve 32509 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan sözleşmeli personel ilanımızın; 1- “BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI” kısmının 1 inci maddesinde belirtilen başvuru tarihleri 08-24 Nisan 2024 olarak güncellenmiştir. 2- Destek Personeli (Aşçılık) Erkek pozisyonunda 2 adet olan pozisyon 1 Adet olarak güncellenmiştir. 3- “Destek Personeli (Duvarcı) Erkek” ve “Destek Personeli (Boyacı) Erkek” pozisyonu aşağıdaki tablodaki gibi güncellenmiştir.

Mezuniyete Göre Personel Alımı Kadroları Nelerdir?

Lise Mezunu: 4 Destek Personeli, 8 Hemşire, 

Ön Lisans Mezunu: 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 10 Sağlık Teknikeri, 

Lisans Mezunu: 24 Hemşire, 

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Sözleşmeli sağlık personeli alımlarında herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Buna göre Başvuru değerlendrmesi  KPSS Puanına göre gerçekleştirilecek olup Mezuniyet ve kontenjana göre en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliker aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gereklidir.

Özel Olarak ise:

  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak.
  • Nöbet Usulü çalışmasına engel olabilecek herhangi bir sorunu olmamak.

KPSS Şartı nedir?

  • 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için p94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleğe Göre Kontenjan Dağılımı ve Özel Şartlar:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sözleşmeli personel alımında başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular sadece online yapılacak olup şahsen yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Başvuru Tarihleri: 3 - 19 Nisan 2024

İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu