Sayıştay Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru sürecinde sona geldik. 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar kapsamında Büro Personeli alınacak.

Başvuru Süreci Sona Eriyor!

Sayıştay Başkanlığı personel alımı başvurusu sona eriyor. 13 Mayıs 2024 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 24 Mayıs 2024 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. 

Başvuru Adrresi: https://www.turkiye.gov.tr/sayistay-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Sayıştay Başkanlığı personel alımı başvurusu KPSS puanı ile alınmakta olup Değerlendirmelerde de KPSS puanı kullanılacak. Başvuruların incelenmesi sonucunda başvuru şartlarını sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuru yapan adaylardan, belirlenen KPSS puan türüne göre en yüksek KPSS puanına sahip adaydan başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre ilan edilen pozisyonun 10 (on) katı aday sınava çağırılacaktır.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sayıştay Başkanlığına 4 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli olarak Büro Personeli alımı gerçekleştirilecek. Ön Lisans seviyesinde yapılacak alımlar için P93 puan türü aranacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek daylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak "  şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

KPSS Şartı: 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Eğitim Şartı: Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İLANIN TAM METNİ