Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel alımı gerçekleştiriyor.  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B personel alınacak. Kontenjan bilgisi ve adaylardan aranan şartlar haberde.

İşin Olsa ekibi olarak ilan hakkında tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı güvenlik görevlisi için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı ve artık sona ermektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç son başvuru tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir.

Son Başvuru Tarihi: 29 Mart 2024

Başvuru Değerlendirmesi ve Taban KPSS Puanı Kaç Olacak?

Başvurular KPSS Puanı ile yapıldığından Başvuru değerlendirmesi de KPSS Puanına göre yapılacak. Alımlar Ön Lisans seviyesinde yapıldıiından Puan yüksekliği göz önüne alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puana sahip adaylar yerleştirilecektir. KPSS Taban puanı olarak ise en düşük 70 Civarında Bekleniyor. 

Sanayi Bakanlığı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki güvenliği sağlamak üzere Güvenlik görevlisi alımı yapacak. Merkez biriminde KPSS puanı ile alım yapılacak.

Bu kapsamda Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları Merkez Teşkilatında olmak üzere " 1 Kadın ve 2 Erkek " Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştiriliyor.

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca,

  • 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • 35 Yaşını doldurmamış olmak

Mesleki Şartlar Nelerdir?

a) Üniversitelerin; Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenliği ve Asayişin Sağlanması veya Güvenlik ve Koruma ön lisans programlarının birinden mezun olmak,

b) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde ve Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18 inci maddesinde belirtilen Şartları taşımak,

c) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,

d) Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda 24 saat esasına göre vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak.

e) Erkek adayların 170 cm den, kadın adayların ise 160 cm den kısa boylu olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir, (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70- 13-57 kg olmalıdır.)

Mesleki Belge Şartı:

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış “silahlı” ibareli özel güvenlik kimlik kartının ön ve arka yüzünü pdf veya jpeg formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Adayların atamaya esas belge tesliminde ve hizmet sözleşmesi imzalanması sırasında özel güvenlik görevlisi kimlik kartının geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDA

Sanayi Bakanlığı 26 Şehir 142 Personel Alımı Sona Eriyor! Sanayi Bakanlığı 26 Şehir 142 Personel Alımı Sona Eriyor!

Güvenlik Personeli Maaşları Ne Kadar?

Son zamanlarda Ocak ayında yapılan zamlar sonrası diğer mesleklerde de olduğu gibi Koruma ve Güvenlik Görevlisi maaşlarına da zam yapıldı. 2024 yılı Ocak güncellenen Memur Maaş Zam ve güncel Memur Maaşları kesintilerle birlikte  39  bin 160 TL oldu.

Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: Erhan İmamoğlu