Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı başvurusu sona eriyor.  Az Önce gelen duyuru ile Bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 41 Sözleşmeli Büro Personeli Alımı yapılacak. Mülakatsız Personel Alımı yapılacak olup Alımlar KPSS Puanına göre gerçekleştirilecektir.

Başvuru Süreci Sona Eriyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Büro Personeli alımı başvurusu sona eriyor. 15 mart 2024 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 29 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek. 

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sözlşemeli büro personeli alımı için başvurular KPSS puanı ile yapıldığından Değerlendirmelerde KPSS puanına göre yapılacak. Bu kapsamda en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sırala ele alınacaktır. 

Başvuru esnasında Taban KPSS Puanı kullanılmadı. Buna göre yapılacak değerlendirmeye göre sonuçlardan en düşük 80 Puan olarak düşünülmektedir. Kesin sonuçlar Bakanlık tarafından açıklanacaktır.

Büro Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı:

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Büro Personeli alımları 31 Merkez Teşkilatı ve 10 Taşra Teşkilatında görevlendirilmek üzere gerçekleştirilecek.

Taşra Teşkilatına Alımlar " Ardahan, Bayburt, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Tekirdağ, Tunceli, Uşak " illerinde yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel olarak ise KPSS, Eğitim, Yaş şartları aranacak.

Ortak Şartlar Nedir?

  • 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans ve Lisans seviyesinde En az 60 Puan almış olmak,
  • 35 Yaşını doldurmamış olmak,

Alanına Göre Eğitim Şartları:

Kamu Yönetimi:

Fakültelerin; Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans programından mezun olmak.

Bilgisayar Teknolojisi Öğretmenliği:

Fakültelerin; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknikleri Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Ekonometri:

Fakültelerin; Ekonometri veya Finansal Ekonometri lisans programından mezun olmak.

Sekreterlik:

Üniversitelerin; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Bilgisayar Programcılığı:

Üniversitelerin; Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Bilimleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Muhasebe:

Üniversitelerin; Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile İşletme-Muhasebe ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

İnsan Kaynakları:

Üniversitelerin; İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Adalet:

Üniversitelerin; Adalet ön lisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak.

İLANIN TAM METNİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDA

Sanayi Bakanlığı 26 Şehir 142 Personel Alımı Sona Eriyor! Sanayi Bakanlığı 26 Şehir 142 Personel Alımı Sona Eriyor!

Büro Personeli Maaşları Ne Kadar?

Son zamanlarda Ocak ayında yapılan zamlar sonrası diğer mesleklerde de olduğu gibi Büro personeli maaşlarına da zam yapıldı. 2024 yılı Ocak güncellenen Memur Maaş Zam ve güncel Memur Maaşları kesintilerle birlikte  39  bin 160 TL oldu.

Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar?

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Kaynak: İşin Olsa