Sakarya Üniversitesi sözlşemeli personel alımı yapılacak. 15 Nisan 2024 tarihi ile Resmi Gazetede yayımlanmış olan duyuruya göre Sakarya Üniversitesi Bünyesindeki eksikliğ karşılamak üzere farklı kadrolarda Tam zamanlı çalışacak personel alımı yapacak. Bu kapsamda alımlar sadece Elekrtronik ortamda yapılacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sakarya Üniversitesi 3 kişilik kadro ile;

  • 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Web Önyüz ve Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel olarak;

En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

KPSS Şartı Detayı Nedir?

Üniversite tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve uygulamalı sınava katılacak adayların seçiminde, 2022 veya 2023 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSSP3 puanı ile İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) alınan puanı veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (YDS) dengi puan esas alınacaktır.

Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 (B) puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak değerlendirilir) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilir) toplamı esas alınarak, genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlar arasından yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlamak üzere sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday giriş sınavına alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitenin personel alımı başvurusu 15 Nisan 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 29 Nisan 2024  taeihine kadar yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece şahsen gerçekleştirilecektir. Adaylar başvurularını önce http://www.ilan.sakarya.edu.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu”nun doldurulmasından sonra istenen belgelerle birlikte başvuru yapacaklar.

Başvuru Adresi: Sakarya Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı Esentepe Kampüsü/SAKARYA

İLANIN TAM METNİ