Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanları yayımlandı. Herkesin merakla beklediği Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için müjde Geldi. 2024 yılı başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan gelmiş olan duyuru ile Sağlık Bakanlığı bünyesine 35 bin personel alımı yapılacağı yönündeydi. 

İlanlar yayımlandı ve Fahrettin Koca açıklaması ile 9 Bin İlave personel kontenjanı ile yeni personel alımı gerçekleştirilecek. İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili açıklama ve ilan hakkında detayları aktaracağız.

44 Bin Personel ve İşçi Alımı Açıklaması!

Sağlık Bakanlığı 2024 yılı içerisinde en çok beklenen ilanlardan birisi oldu. Bu kapsamda Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Geneli olmak üzere çeşitli kadrolarda 44 bin personel ve işçi alımı yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından da X hesabı üzerinde paylaşıldı.

Sağlık Bakanlığı 35 bin işçi personel alımı için açıklamada ublunmuştuç Ancak son gelen açıklama ile 9 bin kişilik yeni kontenjan eklendi.

Fahrettin Kcoca yaptığı açıklamada; Sözleşmeli personel sayımız 27 bine kadar idi. Şu an düzenlemeyle 9 bin kişi daha ilave edilerek, 36 bin sözleşmeli personel alımı söz konusudur .

Şeklinde açıklamada bulundu.

27 Bin Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

ÖSYM'den gelmiş olan duyuru ile Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. 36 Bin Sözleşmeli kadro beklerken Bakanlıktan 27 bin kişilik alım geldi ve KPSS 2024/5 kapsamında 27 bin Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak. 

9 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Daha Yapılacak!

Sağlık Bakanının açıklaması üzere geri kalan 9 bin Sözleşmeli Personel alımı 2024 yılı içerisinde yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak her zaman sizleri duyurulardan haberdar edeceğiz.

KPSS Tercih Kılavuzu İle Alım Yapılacak!

9 Bin Sözlşemeli Personel alımı Tercih kılavuzu ile gerçekleştirilecek. 27 bin sözlşemeli personel alımında yapıldığı gibi benzeri kadrolarda personel alımı yapılacak. 

İlerleyen zamanlarda Kontenjan ve diğer detayları sizlerle paylaşacğaız.

İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREREK İLANLARDAN ANNDA HABERDAR OLABİLİRSİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Kaynak: İşin Olsa