Sağlık Bakanlığı 2022 yılı personel alımı ilanı geldi. Az Önce yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği eksikliği karşılamak üzere 31 bin 183 personel alacak. Bu kapsamda adayların merak ettiği Tıbbi Sekreter alımı detayları belli oldu.

Sağlık Bakanlığı Ön Lisans mezunu kapsamında yapacağı personel alımı için 15 bin 537 Tıbbi Sekreter Alımı Yapacak! İşin Olsa ekibi olarak Tıbbi Sekreter alımı detaylarını sizlerle paylaşacağız.

15 Bin 537 Tıbbi Sekreter Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Bakanlık Ön Lisans mezunları içerisinden Sağlık Teknikeri kadrosunda 15 bin 537 Tıbbi Sekreter alımı yapacağını bildirdi.

Tıbbi Sekreter Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Tıbbi Sekreter alımına başvuru için adayların öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklerin sağlanıyor olması gerekmektedir. Bu kapsamda 

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan özel olarak Ön Lisans mezunu olmak ve Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden puan almış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı tarafından 2022/11 kapsamında yapılacak personel alımı için adaylar tercihlerine 30 Kasım 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 5 Aralık 2022 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular sadece ÖSYM üzerinden tercih kılavuzu ile yapılacaktır. Adaylar tercihlerini ÖSYM AİS sistemi üzerinden yapacaklar.

TERCİH KILAVUZUNDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL AĞLARA KATILIN!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim