Sağlık Bakanlığı memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile Bakanlık bünyesine KPSS Puanı ile farklı alanlarda 17 Müfettiş yardımcısı Alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı alımları için vaşvurular sadece Online olarak yapılacak. Ayrıca KPSS Puanı ile alınacak başvurular için diğer şartlar ve Başvuru bilgisi haberde.

Sağlık Bakanlığı Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Bakanlık yayımladığı ilan ile bünyesine Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Başvurular Aralık ayı içerisinde alınacak olup sadece Belirtilen nitelikleri sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. KPSS İle Memur Alımı için süreç;

Başvuru Tarihleri: 18 - 28 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/saglik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sağlık Bakanlığı Memur alımı için başrvuru yapacak adaylar belirtilen şartları sağlıyor olmaları hereklidir.  Bu kapsamda;

  • Bakanlık yayımladığı ilana göre Müfettiş yardımcısı alımları 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den P48 puan türünden en az 80 Puan almış olmak şartı aranacaktır.
  • İktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki en az lisans düzeyindeki öğretim kurumlarından mezun olmak gereklidir.
  • Yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).
  • Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak.

Sözlü Sınav Yapılacak!

Bakanlık Ankara Teftiş Kurulu başkanlığında Görev almak isteyen daylar. 28 Ocak-09 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak yarışma (sözlü) sınavı ile 17 (On yedi) Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

İLANIN DETAYLARI BURADA