Sağlık Bakanlığı memur alımı yapacak. 2023 yılı Personel ve İşçi alımı yapmaya hazırlanan Sağlık Bakanlığı yeni memur alımı duyuruları yayımlamaya devam ederken,  Resmi Gazete'nin 28 Kasım 2023 tarihli yayımlanmış yayımına göre Bakanlığın Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere Ankara'da yapılacak sözlü sınav sonucuna göre 17 Müfettiş Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu doğrultuda özel olarak ise KPSS, Yaş, Eğitim ve Sağlık şartları aranacaktır.

2022 veya 2023 KPSS Puan Şartı nedir?

Bakanlık yayımladığı ilana göre Müfettiş yardımcısı alımları 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den P48 puan türünden en az 80 Puan almış olmak şartı aranacaktır.

Dört Yıllık Mezun Olunması Gereken Bölümler:

İktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki en az lisans düzeyindeki öğretim kurumlarından mezun olmak gereklidir.

Yaş Şartı Aranıyor!

Yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

Sağlık Şartı Nedir?

Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlığın memur alımı başvuruları sadece Online olarak gerçekleştirilecektir. Başvurular Aralık ayı içerisinde alınacak olup sadece belirtilen niteliklere uygun olan adaylar sınava başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Tarihleri: 18 - 28 Aralık 2023

Başvuru Adresi:https://www.turkiye.gov.tr/saglik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim