Sağlık Bakanlığı Kamu işçi alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göreSağlık Bakanlığı 13 farklı şehirde istihdam edilmek üzere 216 Temizlik Görevlisi Alımı yapılacak. Alımlar İŞKUR üzerinden yapılmakta olup Nihai listeye göre adaylara Kura işlemleri uygulanacaktır. Bu kapsamda Bakanlık Temizlik Görevlisi alımlar sadece Engelli adayları kapsamaktadır.

216 Kamu İşçi Alımı Yapılıyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Kamu İlanına göre 216 Engelli Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak. Alımlar "1 Ardahan, 9 Çanakkale,1 Denizli, 130 İstanbul, 4 Kastamonu, 5 Kilis, 7 Mardin, 8 Samsun, 1 Sivas,1 Bilecik, 4 Burdur, 6 Erzurum, 3 Gümüşhane, 1 Hakkari, 8 Hatay, 3 Kars, 1 Kırıkkale, 2 Kütahya, 9 Malatya 4 Muğla,7 Sakarya 1 Sinop " olmak üzere 13 farklı şehirde istihdam sağlanacaktır.

Sağlık Bakanlığı 2024 Yılı 81 Şehir Binlerce Personel ve İşçi Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 81 Şehirde Hastanelerde görevlendirilecek binlerce Personel ve İşçi alımı yapılacak. Bu kapsamda gelecek olan duyurulara göre başvurular başlayacak. Sağlık Bakanlığı 81 Şehir İşçi Aımı ve Personel Almı kontenjan ve Şartlarına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/personel-alimi/saglik-bakanligi-2024-yili-81-sehir-hastane-isci-personel-alimi-h45434.html

Engelli İşçi Alımı Başvurular Sona Erdi!

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek amacı ile yayımlamış olduğu Engelli Kamu İşçi alımı ilanı için başvurular 1 Kasım 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 6 Kasım 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmişti.

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/saglik-bakanligi-216-engelli-temizlik-personeli-alimi-iskur-is-h45400.html

Kura İşlemleri Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Engelli Temizlik Görevlisi alımları için kura işlemi yapılacak. Kura çekilişi, 28 Kasım 2023 tarihinde saat 10.30’da Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde noter huzurunda il adına göre alfabetik sıralı şekilde gerçekleşecek.

Kura Canlı Yayınlanacak!

Sağlık Bakanlığı canlı kura izleme yapılacak. Söz konusu 28 Kasım 2023 tarihinde uygulanacak olan kura işlemleri için Bakanlığın resmi YouTube kanalı üzerinden canlı olarak izlenebilecek. 

CANLI KURA İZLEME BAĞLANTISI: https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi

CANLI İZLEME VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Bakanlık 216 Kamu İşçi Alımı Hakkında Duyuru Yayımladı!

Başvuurların sona ermesi ile birlikte Sağlık Bakanlığı kura işlemleri hakkında az önce duyuru yayımladı. İşte 27 Kasım 2023 tarihi ile gelen duyuru:

4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 216 engelli sürekli işçi alımı için 01/11/2023 – 06/11/2023 tarihleri arasında İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

Kura çekilişi, 28 Kasım 2023 tarihinde saat 10.30’da Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde noter huzurunda il adına göre alfabetik sıralı şekilde gerçekleşecek olup, kura sonuçları aynı gün https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Kura çekilişi, Bakanlığımız YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır.

Editör: TE Bilisim