Polis Akademisinden Polis Alımı POMEM, PAEM, PMYO Adaylarına Açıklama

İçişleri Bakanlığı EGM Polis Akademisinden yeni bir duyuru. Polis alımı sonucunda POMEM, PMYO, PAEM eğitimlerine katılacak adayların Mayıs sna kadar eğitimlerin ertelendiği duyuruldu.

Polis Akademisinden Polis Alımı POMEM, PAEM, PMYO Adaylarına Açıklama

Polis Akademisi Başkanlığından 3 Mayıs tarihli duyuruya göre Polis Meslek Yüksek Okullarında, Polis Akademisi Eğitim Merkezi ile Polis Meslek Eğitim Merkezi kurumlarında eğitim alacak polis memuru adaylara yönelik olarak yeni bir açıklama yapıldı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı eğitim ve öğretime ara verilmesi ve İçişleri Bakanlığından açıklanan genelgeye göre eğitimlerin Mayıs sonuna kadar yapılamayacağı aktarıldı.

POLİS AKADEMİSİ DUYURUSU;

Bilim Kurulu’nun tavsiyesi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığınca, ülke çapında örgün eğitime Mayıs ayı sonuna kadar ara verilmesi üzerine İçişleri Bakanlığımızca hazırlanan genelgede; Başkanlığımıza bağlı PAEM ve tüm PMYO – POMEM Müdürlükleri’nde Mayıs ayı sonuna kadar eğitim – öğretim yapılmayacaktır

26. DÖNEM POMEM SONUÇLARI;

Geçtiğimiz günlerde polis adaylarından 26. dönem pomem sonuçları açıklanarak adaylara e-devlet üzerinden duyuruldu. 27. dönem pomem alımları ne zaman yapılacağı şuanda belli değil. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yakın bir zamanda yeni bir alımın yapılmasının mümkün olmadığı ifade edilmişti.
 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE