KPSS'ye Girmiş Olmak Şartı İle Kamu Kurumları Memur Personel Alıyor

Devlet Kurumları tarafından yapılan kamu personeli alım ilanları için yayımlanan başvuru ilanlarının çoğunun detayları arasında KPSS şartı aranmakta. İşin Olsa haber ekibi olarak sizlere yayımlanan bu haber ilanlarını derleyerek haberimizde aktardık...

KPSS'ye Girmiş Olmak Şartı İle Kamu Kurumları Memur Personel Alıyor

Devlete bağlı olan kamu kurumları ve kuruluşları kendi  resmi internet siteleri üzerinden bünyelerin personel alımı yapmak için ilanlar yayımlıyorlar. Yayımlanan bu alımlar kurumların resmi internet sitelerinden olduğu gibi çeşitli kariyer siteleri tarafından da yayımlanarak sizlere aktarılıyor. Birçok siteden yayımlanan personel ilanlarını İşin Olsa ekibi olarak takip ederek aynı zamnanda sizlerle de paylaşıyoruz.

PERSONEL ALIMI YAPACAK OLAN KURUMLAR

Personel alım konusunda belirlenen özel şartlar içersinde KPSS şartı arayan kurumların birçoğu üniversite hastaneleri, çok sayıda sağlık personellerini kendi bünyelerine katarak geniş bir sağlık ekibi kurmayı amaçlıyorlar. Hastanelerden sonra şartlı kabul yapan diğer kurumlar ise genellike ile belediyeler ve bakanlıklar bulunmaktadır. Personel alımı yapacak olan kurumların listesi ise şu şekildedir. 

KPSS şartız alım yapan kurumlar " İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İşkur (Danışman Alımı), Belediye Binaları" alımları yapmaktadır.

KPSS şartlı olarak alımları gerçekleştiren kurumlar arasında ise " Adnan Menderes Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi" olarak açıklanmıştır.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BAŞVURU KOŞULLARI

Adaylardan istenilen KPSS şartlı ya da KPSS şartsız olarak yapılan alımları yapan kurumların belirlemiş olduğu genel şartlar şu şekildedir; " Devlet Memurları Kanununda yer alan koşulları barındırması gerekiyor, yapılacak olan başvuru koşullarına göre belirlenen unvanları sağlaması gerekmektedir. T.C. vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bırakılmaması, eğitim şartlarını sağlamak, tercih olarak deneyim, sertifika şartlarını elinde bulundurması, engel teşkil edebilecek sağlık sorununun bulunmaması, belirlenen yaş aralığında bulunması, güvenlik ve arşiv soruşturmlarından olumlu sonuç almak, erkek adayların askerlik ile iligilil sıkıntıları kalmaması" adaylardan istenilen şartlardandır

KPSS ŞARTINI GEREKTİREN İLANLARIN METİNLERİ

Kadrolarına alım yapacak olan üniversitelerin belirlediği metinler şu şekilde açıklanmıştır.

Adnan Menderes Üniversitesi personel alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Fırat Üniversitesi personel alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Dicle Üniversitesi personel alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Bozok Üniversitesi personel alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Gazi Üniversitesi personel alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 15:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sena
sena - 2 yıl Önce

belediye binalarına nerden başvuru yapılacak ? Şahsen mi?

Gamze yavuz murat yavuz
Gamze yavuz murat yavuz - 2 yıl Önce

Ikiside muhasebe bitirdiler kamu memurlugu icin