Türk Hava Yolları ( THY ) Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce THY Resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan ilana göre THY bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2024 yılı Engelli Personel Alımı ilanı yayımladı. Türk Hava Yolları Personel Alımı kapsamında aranan şartlar ve başvuru bilgisi yayımlandı.

THY Personel Kontenjan Bilgisi Nedir?

THY Yayımladığı ilanda " Türk Hava Yolları A.O. Engelli Çalışan Kadrosu için Çalışma Arkadaşları Arıyor! " şeklinde açıklamada bulundu.

THY engelli bireylere, işgücüne katılım sağlama ve yeteneklerini gösterme fırsatı sunuyoruz. Tam zamanlı iş olanağı sağlayacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

THY Personel Alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak. Ayrıca ;

Yaş Şartı Nedir?

01.01.1994 ve sonrasında doğmuş olan adaylar başvuru yapabilecek.

Eğitim Şartı: 

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin tercihen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi veya Mühendislik Fakültesine bağlı bölümlerinden lisans mezunu olan,

*Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adaylardan YÖK Denklik Belgesi istenmektedir.

Deneyim Şartı Aranacak!

THY Engelli Perosnel alımına başvuru yapacak adaylar 4 yıl alanında deneyimli olması gereklidir.

Engelli Olmak Şart:

Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR) kayıtlı ve yasa gereği engelli çalışan kapsamında değerlendirilebilecek güncel tarihli ve sürekli %40 ve üzeri engel durumunu gösterir sağlık raporuna sahip olmak.

Yabanc Dil Şartı:

İyi derecede İngilizce bilen, İngilizce sınavları Türk Hava Yolları A.O. tarafından yapılacaktır.

Genel Başvuru Şartları Nedir?

 • Türk Hava Yolları A.O.’nun iştirak şirketlerinde aktif olarak çalışmayan,
 • Daha önce çalışmış olduğu kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeni ile ayrılmamış olan,
 • Türk Hava Yolları A.O. veya iştirak şirketlerinden daha önce fesih yoluyla ayrılmamış çalışma arkadaşlarımızı arıyoruz.
 • MS Office programlarına hâkim,
 • Temsil kabiliyeti ve görev bilinci yüksek, 
 • Etkili iletişim becerileri sergileyen ve takım çalışmasına yatkın,
 • Analiz etme ve problem çözme becerisi gelişmiş,
 • İnisiyatif alabilen,
 • İş takip yönü güçlü, dikkatli, sonuç odaklı çalışabilen ve detaylara hâkim, 
 • Organizasyon ve planlama yönü kuvvetli,
 • Öğrenmeye açık ve kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler başvuru yapabilir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

THY Engelli Personel Alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

Son Başvuru Tarihi: 14.04.2024 Pazar günü saat 23:55’e kadar başvuru yapabilirsiniz.

Değerlendirme Süreci; online İngilizce ve genel yetenek sınavı, video mülakatı, online İngilizce mülakatı, kişilik envanteri ve kurul mülakatından oluşmaktadır. İhtiyaç duyulması halinde ek değerlendirme araçları uygulanabilir. Süreçler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Çalışma lokasyonu:  İstanbul’dur.

Çalışma düzeni; normal düzende çalışan birimlerimiz ofisten esnek saatler ile çalışmakta olup bazı birimlerimiz vardiyalı düzende çalışmaktadır.

BAŞVURU EKRANI: https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar/turk-hava-yollari-ao-engelli-calisan-kadrosu-ilani-2024/b401d869-d414-4107-bdd4-8dc5c21684bc