Pendik Belediyesi memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz ay yayımlanan memur alımı ilanı kapsamında başvurular 5 - 9 Haziran 2023 tarihleri arasında alındı. Başvuru yapan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını ve sözlü uygulamalı sınav detayalrını merak ediyor. İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylarını aktaracağız.

Pendik Belediyesi 30 Zabıta Memuru Alımı Yapıyor!

Belediye Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda 30 Zabıta Memuru alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan KPSS, Eğitim ve Zabıta Memuru şartları aranacak. Kontenjan ve şartlar hakkında detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/istanbul-pendik-belediyesi-30-zabita-memuru-alimi-ilani-on-lisans-h44355.html

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuruların 9 haziran 2023 tarihi ile sona ermesinden sonra adaylar sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merek ediyor. Bu yönde Başvuru şartlarını sağayan adaylar KPSS değerlendirmesi ile açklanacak.  Belediyeden gwelmiş olan duyuruya göre " Sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı başvuruların değerlendirilmesine müteakip, 14.06.2023 tarihinde Belediyemizin resmi internet sayfasından (http://www.pendik.bel.tr) ilan edilecektir" şeklinde duyuruldu.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Pendik Belediyesi memur alımo başvuruları KPSS Puanı ile yapılıyor. Bu kapsamda Belediye tarafından yapılacak olan KPSS puan sıralaması ile en yüksek puandna başlamak üzere en düşük KPSS Puanına kadar yapılacak değerlendirme ile adaylar belirlenecektir. Bu kapsamda kadro sayısının 5 katı kadar aday yani 150 kişi sözlü ve uygulamalı sınava girecek.

Sözlü ve Uygulamalı Sınav Yapılacak!

Zabıta Memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak olup, sözlü sınav ve uygulamalı sınav 19.06.2023 – 23.06.2023 tarihleri arasında saat 09:00 da başlamak üzere, Sözlü sınav Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5 Pendik Belediyesi Merkez Binası 8. Kat Meclis Salonu Pendik/İstanbul uygulamalı sınav ise Esenler Mahallesi Rıfat Ilgaz Caddesi No:18 Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi Pendik/İstanbul adresinde yapılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav, aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir