Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 30 Sözleşmeli Personel alımı için yeni karar yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde 6 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan 30 personel alımı ilanına göre farklı kadrolarda personel alımı yapılacağı aktarılmıştı. Ancak 6 Nisan 2023 tarihi ile gelen ilan ile ilanın İptal kararı gelmişti. Bu kapsamda ilan az önce 20 Nisan 2023 tarihi ile tekrar duyuruldu. 

İlan Tekrar Yayımlandı!

Söz konusu 30 sözleşmeli personel alımı ilanı için iptal kararından sonra adaylar ilanın tekrar ne zaman yayımlanacağını merak etmeye başlamışlardı.. Bu kapsamda ÖSYMaz önce yeni resmi gazete kararı ile 30 personel alımı ilanını tekrar duyurdu.

30 Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

ÖSYM yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 30 kişili kadro ile " İzmir ve Ankara " İllerinde sözleşmeli personel alacak. Buna göre;

  • 5 Büro Personeli,
  • 15 Destek Personeli ( 4 Teknisyen, 2 Garson, 2 Aşçı, 1 Bulaşıkçı, 1 Temizlik Görevlisi, 5 Şoför ),
  • 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvuru Şartları Nedir?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı personel alımı başvurular KPSS Puan sırasına göre yaplacak. Ayrıca genel olarak ise 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların özel olarak KPSS, Eğitim gibi nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans için P93 ve Lise için P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

18 yaşımı tamamlamış ve son başvuru tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak şartları aranacak.

Unvana Göre Özel Nitelikler Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurmak isteyen adaylar, başvurularını e-Devlet üzerinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden 20.04.2023 - 04.05.2023 tarihleri arasında gerçekleştirecek olup istenilen belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Posta yolu ile veya şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ