Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi personel alımı yapacak. 46 Personel alımı En az lise mezunu ve 50 KPSS ile Memur alımı yapılacak.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli olarak KPSS sırasına göre personel alacak.

 Başvurular Sona Eriyor!

İlgili Üniversite Personel alımı başvurularında son güne geldik. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını en geç 8 Şubat 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu yönde Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgileri inceleyebilirler.

Son Başvuru Tarihi: 8 Şubat 2024

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise mezunu: 85 Destek Personeli,

Ön Lisans Mezunu: 4 Tekniker, 18 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Lisans Mezunu: 1 Büro Personeli, 

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Söz konusu Üniversite personel alımı KPSS puanı ile yapılacak olup adayların puanları ele alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir. Bu kapsamda Mülakatsız Personel Alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylar başvurularını yapabilmeleri için 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında olmak üzere 48. maddesindeki niteliklere göre yapılacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS 50 Puan İle Personel Alınacak!

Adayların 2022 yılı KPSS den puan almış olmaları gerekmektedir. Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

İLANIN TAM METNİ