Ondokuz Mayıs Üniversitesi ( OMÜ ) Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 16 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre Rektörlük ve bağlı birimlerinde görevlendirilmek üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözlşemeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda yayımlanan ilan için başvuru süreci Başladı. 

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ilan hakkında kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını aktaracağız.

294 Personel Alımı Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 20 Hasta bakıcı, 27 Destek Personeli, 135 Temizlik personeli, 1 Teknisyen, 2 Diğer Sağlık Personeli (Acil Tıp Teknisyeni), 

Ön Lisans Mezunu: 3 Büro Personeli, 25 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 23 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu: 14 Büro Personeli, 42 Hemşire, 1 Veteriner Hekim,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bünyesine Rektörlük ve Hastanede çalıştırılmak üzere 294 Sözleşmeli personel alımında Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre;

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları nedir?

Adayların özel olarak KPSS , Eğitim ve Mesleki şartları sağlıyor olmaları ile birlikte Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları Nedir?

Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, 5188 sayılı ÖGG Şartlarını sağlıyor olmak, Sağlık sorunu olmamak ve Vardiyalı çalışabilecek olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Güvenlik Görevlisi alımı için 30 ve Diğer pozisyonlarda yaş şartı arananlarda 35 yaşını doldurmamış olmak gereklidir

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gerekmektedir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda yapacaklardır.

Başvuru Tarihleri: 16 - 30 Ekim 2023

Başvuru Adresi: Ondokuz Mayıs Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden.

İLANIN TAM METNİ